KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13789005
nr 1378 9005
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 4/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 15 februari 2021
kl 18:08:38
100 kr
200 kr
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander